Rejestracja 538 442 328
w godz. 10.00 - 20.00
dr Wojciech Żarow 604 235 336
dr Elżbieta Rutkowska 604 236 402
Menu

Blog Dermatologa

LINERASE to innowacyjny i wyjątkowo skuteczny preparat kolagenowy, który w naturalny sposób regeneruje, zagęszcza i liftinguje skórę przywracając jej jędrność i utraconą młodość.

Czerwone, różowe, satynowe. Muśnięte błyszczykiem lub podkreślone kredką. Są od zawsze atutem kobiecości i wizytówką całej twarzy. Piękne i kształtne to marzenie wielu kobiet. Dlatego, jeżeli natura nie obdarzyła nas pożądanym kształtem ust warto pomyśleć o zabiegu, który poprawi ich wygląd a nam samym – samopoczucie.

 

Nie wiemy czy widziałeś Botox, ale wiemy, że kształt ust nie ma z nim nic wspólnego!
Z upływem czasu nasza skóra ust traci kolor i elastyczność. Najnowsze trendy w urodzie i zabiegach medycyny estetycznej preferują posiadanie "ciut!" większych, wymodelowanych i lepiej podkreślonych ust w każdej dekadzie naszego życia

Dr.CYJ Hair Filler to innowacyjny produkt, skuteczny w walce z wypadaniem włosów. Prace na tym preparatem trwały ponad 10 lat – ich zwieńczeniem jest nowa opatentowana formuła 7 rewolucyjnych peptydów i kwasu hialuronowego. 

Test Alergiczny wykonuje się w celu potwierdzenia lub wykluczenia nadwrażliwości (uczulenia) na którąkolwiek z substancji wchodzących w skład dwóch paneli. Stężenie poszczególnych alergenów dobrano tak, by było wystarczająco duże do wywołania reakcji (również u pacjentów z niewielką nadwrażliwością) i na tyle małe, by zminimalizować ryzyko reakcji podrażnienia.

Czy wiesz, że dominującą formą kolagenu (80%) w skórze człowieka jest kolagen typu I, który stanowi włóknistą podporę skóry, a także kolagen typu III (ok. 20%)?  Dzięki niemu nasza skóra jest sprężysta, jędrna i gładka. Niestety już po 25 roku życia tracimy ok. 1.5% tej cennej substancji w ciągu roku. Pojawiają się pierwsze zmarszczki, a skóra jakby bardziej ulegała działaniu „grawitacji”.

Czas po udanych letnich wakacjach to nie tylko moc wrażeń dla  ducha, ale również skóry. Niestety dla skóry często nie korzystnych. Wracamy zwykle z trwałymi śladami promieni słonecznych, morskiej bryzy

To oczy odbijają nasze emocje i wewnętrzne uczucia. Są ważnym elementem naszej urody, ale też jest druga strona medalu, już w pierwszej fazie zmęczenia i życiowych stresów, właśnie one pierwsze ujawniają nasz PESEL i zmęczenie. Wystarczy zarwanie już kilku nocy, żeby pod oczami pojawiły się pierwsze symptomy niedostatków urody – pomarszczona skóra, worki i cienie pod oczami. Również czynniki zewnętrzne jak zbyt duża dawka promieni słonecznych, praca przed ekranem komputera, a także nocny tryb życia powodują pojawienie się i utrwalenie zmarszczek w okolicach oka. 

 

Z upływem lat starzeje się nie tylko nasza skóra, ale także wszystkie tkanki twarzy. Stopniowo zanika tkanka tłuszczowa, zwłaszcza w okolicach skroni, policzków i ust. Zanikowi ulegają także tkanki podporowe ­chrzęstna i kostna. W konsekwencji tracimy młodzieńczy wygląd, rysy się zaostrzają nadając nam smutny i zmęczony wyraz twarzy. Dojrzała skóra coraz słabiej podtrzymywana przez zanikające tkanki,wiotczeje i opada. To powoduje opadnięcie policzków, pojawienie się bruzd nosowo­wargowych, linii marionetek i tzw.chomików. 

 

Medycyna Estetyczna to nie tylko zabiegi upiększające toksyną botulinową ( Azzalure, Botox czy Boucuture) kwasem hialuronowym ( Emervel, Stylage, Filorga etc) czy ostatnio zabiegi  bardzo popularnymi nićmi liftingujacymi ( First Lift Barb 4D)

 

Na początku XX wieku opalenizna była uważana jako oznaka przynależności do niższych klas społecznych. Była ona wizytówką osób pracujących fizycznie, na wolnym powietrzu i nie była pożądaną cechą wyglądu ludzi z wyższych sfer. Osoby zamożne i intelektualiści wraz z panującą wtedy modą chcieli mieć bladą cerę i unikali słońca.

Moda na opaleniznę pojawiła się w drugiej połowie ubiegłego wieku. Była symbolem zdrowia, urody, statusu społecznego. Tendencja ta trwa niestety do dzisiaj, mimo stałych apeli naukowców, bardzo wiele osób korzysta bezmyślnie z kąpieli słonecznych, przesadzając z opalenizną i często doprowadzając do poparzeń słonecznych.

 

Reasumując dostajemy bardzo szybki i naturalny efekt odmłodzeniaregeneracji i naturalnego liftingu skóry. Dzięki takiemu bogatemu składowi i działaniu Osocze stosujemy nie tylko w Dermatologii i Medycynie Estetycznej - również w Ginekologii, Chirurgii i Ortopedii, Stomatologii, Okulistyce, Medycynie Sportowej...

Rewitalizacja okolicy oczu jest bardzo ważna, ponieważ obszar ten, jako pierwszy zdradza upływ czasu oraz tryb życia jaki prowadzimy. Skóra w tym miejscu jest bardzo cienka, prawie pozbawiona tkanki tłuszczowej i gruczołów łojowych, za to gęsto pokryta siatką naczyń krwionośnych. Dodatkowo stale poddawana jest ekspozycji na słońce, czy podrażniające działanie źle dobranych kosmetyków pielęgnacyjnych i wysuszającej wody. 

 


Ostatnio szczególnie dużym powodzeniem cieszy się mezoterapia z użyciem osocza bogatopłytkowego. W dobie narastających alergii i nietolerancji zabieg ten jest bardzo bezpieczny i ma zminimalizowane ryzyko uczuleń i nietolerancji, przy jednocześnie  bardzo dobrych efektach regenerujących  skórę. Idąc dalej w kierunku terapii silnie kondycjonujących skórę, pacjenci mogą wybrać terapię nićmi liftingującymi. Nici liftingujące są doskonałym narzędziem unoszącym tkanki całego ciała, jednocześnie wpływając na  zagęszczenie i odbudowę skóry poddawanej terapii.
 

To, co niewątpliwie łączy homo sapiens XXI wieku, to fakt, że lubimy o siebie dbać.
Niestety naszą wspólną cechą są też ślady upływającego czasu spotęgowane efektem zmęczenia, przepracowania, używek  etc. 
 

Zabiegi na luty2016-02-08 Zabiegi na luty
Przepychanka żywiołów trwa w najlepsze - luty zmiksował nam wiosnę, jesień i ostrą zimę! Zeby poprawić sobie nastrój  proponujemy Państwu listę zabiegów odmładzających okolice oczu, tak wrażliwego i kluczowego  "rewiru " naszej twarzy.

Odmładzanie, Ujędrnianie i Redukcja Tkanek Tłuszczowych

Vanquish jest urządzeniem stworzonym przez firmę BTL Aesthetics, do bezbolesnego i szybkiego redukowania tkanki tłuszczowej. Jego działanie polega na zwiększeniu temperatury w komórkach tłuszczowych, tak aby spowodować ich naturalne obumarcie. (...) Rewolucją jest, że w trakcie zabiegu Vanquish bada ilość i jakość tkanki tłuszczowej pacjenta, a następnie dopasowuje terapię do jego potrzeb. W trakcie jednego zabiegu można objąć duży obszar ciała (np. całą powierzchnie brzucha). Aplikator umieszczany jest 1-2 cm nad ciałem, tak że nie dotyka skóry pacjenta. 

Większość kobiet marzy o zmysłowych, ponętnych ustach, dla których muśnięcie jedynie błyszczykiem jest już wystarczającym makijażem. Niestety nie zawsze natura obdarza nas ich doskonałą wielkością i kształtem. Na szczęście możemy jej pomóc wybierając zabiegi powiększające i modelujące usta wykorzystujące kwas hialuronowy zawarty w innowacyjnym preparacie Emervel Lips, które zapewnią naturalny wygląd i długotrwały, subtelny efekt.  

 

 

Spocone dłonie, stopy czy pachy to problem dużej ilości pacjentów.

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka z  naszego Gabinetu Dermatologii i Medycyny Estetycznej w Bielsku Białej

 

 

Promieniowanie słoneczne jest promieniowaniem elektromagnetycznym, o zakresie od 290 do 400 nm.
Składa się z promieniowania czerwonego , światła widzialnego oraz promieniowania UV ( ultrafioletowego ).
 
Najbardziej jednak musimy uważać na promieniowanie ultrafioletowe czyli to promieniowanie które jest najbardziej niebezpieczne dla zdrowia. Promienie UV mają trzy zakresy : UVC - rumieniotwórcze , UVB b. silnie  rumieniotwórcze ( odpowiada za oparzenia skóry ) oraz  mniej rumieniogenne ale bardziej barwnikotwórcze UVA.
 
Dzisiaj zajmiemy się głównie jasną stroną wpływu promieni słonecznych na naszą planetę .
Bez promieniowania słonecznego życie na Ziemi nie istniałoby...
Nasze stare poczciwe Słońce dostarcza niezbędnej energii większości mieszkańców globu.

 
 

Promocje

Osocze Bogatopłytkowe - Twarz + Szyja  990 PLN -  690 PLN
Nici Liftingujące PDO First Lift, First Lift Screw - 90 PLN - 49 PLN
Nici Liftingujące PDO First Lift Barb - 500 PLN - 390 PLN

Polecają nas
Nasi specjaliści przyjmują

Czynne Poniedziałek- Piątek od 11.30 do 20.00

Rejestracja - 538 442 328
Wojciech Żarow 
604 235 336
lek. med. specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej  
Elżbieta Rutkowska 604 236 402
lek.med. specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej  

Blog Dermatologa