Rejestracja 538 442 328
w godz. 9.00 - 18.00
Menu
2020-03-10

Kwas Hialuronowy w Bielsku Białej

Kwas Hialuronowy został po raz pierwszy odkryty w 1934 roku przez amerykańskich naukowców. W medycynie pierwszy raz znalazł zastosowanie w ortopedii i okulistyce w 1980 roku a medycynie estetycznej w 1996 roku. Początkowo był pochodzenia zwierzęcego, co wiązało się z obecnością obcogatunkowego białka i możliwością wystąpienia reakcji alergicznej.

 


dr Elżbieta Rutkowska z dermatologiabielsko.pl

 

Aktualnie jest on najczęściej wykorzystywany przez bakterie modyfikowane genetycznie. W ten sposób powstały kwas hialuronowy jest identyczny z ludzkim. W następnym etapie jest on oczyszczany z bakterii i resztek ich ścian komórkowych, które są silnymi alergenami. Na koniec po sterylizacji i pakowaniu uzyskujemy biologicznie czysty i bezpieczny preparat. Dlatego tak ważny jest wybór sprawdzonych producentów i certyfikowanych preparatów.

W naszym organizmie mamy około 15 gramów kwasu hialuronowego z czego ponad połowa jest w skórze. Wytwarzany jest w skórze właściwej przez fibroblasty. Jego największą zaletą jest higroskopijność tj. zdolność wiązania wody. Jedna cząsteczka kwasu wiąże około 250 cząsteczek wody. Stąd też jest on głównie wykorzystywany do nawilżania skóry. Z wiekiem jednak zmniejsza się jego ilość w organizmie, proces ten rozpoczyna się już od 25 roku życia i trwa nieprzerwanie. Poza właściwościami nawilżającymi kwas hialuronowy ma również działania przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i bakteriostatyczne. Te właściwości sprawiają, że jest on również wykorzystywany przy trudno gojących się ranach, w problemach ze stawami i kroplach do oczu.

Takie wszechstronne właściwości kwasu hialuronowego sprawiają, że jest on główną składową większości preparatów stosowanych do nawilżenia i rewitalizacji skóry a zabiegi mezoterapii są najczęstszymi zabiegami wykonywanymi w gabinetach zajmujących się medycyną estetyczną.

Zapraszamy do naszych Gabinetów DermatologiaBielsko.pl w Bielsku Białej ul Wyspiańskiego 12. Tutaj korzystamy z najlepszych preparatów!

Zapraszamy na naszego bloga
blog

Nasi lekarze

Promocje

Kontakt

REJESTRACJA

538 442 328

Rejestracja w godzinach od 9.00 do 18.00 

Gabinet czynny od Poniedziałku do Czwartku od 11.30 do 18.00 w piątki od 11.30 do 17.00


Wojciech Żarow 604 235 336
lek. med. specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej  
Elżbieta Rutkowska 604 236 402
lek.med. specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej